چگونه از کاشی و سرامیک نگهداری کنیم؟

1 1 1 1 1

اگر می خواهید کاشی و سرامیک به همان اندازه روزهای اول زیبا و تمیز باشد، باید دانش فنی نگهداری از کاشی و سرامیک را نیز یاد بگیرید. در حقیقت، درک بهترین روش ها برای مراقبت از سرامیک کف شما به حفظ زیبایی اولیه آن کمک می کند.
علاوه بر این، دانستن آنچه در مورد نگهداری از شما انتظار می رود می تواند عاملی تعیین کننده در خرید انوع کاشی و سرامیک باشد.


موارد زیر را در نگهداری از کاشی و سرامیک رعایت کنید:
1. کاشی و سرامیک باید با یک جاروی نرم تمیز شوند، تا از ایجاد خط و خش بر روی آن جلوگیری شود.

همچنین تمیز نگه داشتن کاشی کف به طور مرتب، خیلی مهم است زیرا کثیفی می تواند به سطح کاشی بچسبد، به ویژه اگر کاشی یا سرامیک سطح شما دارای سطح با بافت های ریز باشد. بنابراین جارو زدن منظم بیشتر این آلودگی ها را از بین می برد.
همچنین بهترین روش این است که از جاروبرقی برای جارو کشیدن و تمیزی سطوح کاشی و سرامیک استفاده کنید، اما مطمئن شوید که کف آن میله کوبنده یا وسیله تیز نداشته باشد تا از ایجاد خراش بر روی کاشی ها جلوگیری کنید. بهرحال مکش جاروبرقی برای جمع آوری خاک لابلای درزها و فرورفتگی های بافت کاشی بسیار مفید است.
بعد از جارو برقی می توانید از تی های پارچه ای جهت جمع آوری خاک باقیمانده بر روی سطوح استفاده کنید.

 

این کار، میزان کثیفی را که در کف کاشی ایجاد شده را کاهش می دهد. کف کاشی و سرامیک باید به طور مرتب با استفاده از مواد تمیز کننده کاشی که توسط سازنده آن توصیه می شود، رطوبت داشته باشد.
اگرکاشی یا سرامیک ها با موادی سنگین تر از خاک کثیف شده باشد، می توانید کف را با اسفنج یا پارچه تمیز آغشته به پاک کننده های توصیه شده تمیز کنید. و برای درخشش بیشتر پس از شستشو آن را خشک کنید.

 

برای تمیز کردن کاشی های بافت دار ممکن است لازم باشد از پاک کننده همه منظوره استفاده کنید. بنابراین ابتدا آن شوینده را به زمین بمالید، بگذارید به مدت 3 تا 5 دقیقه بماند، با اسفنج کمی اسکراب کنید، خوب بشویید.

در صورتیکه به مواد شوینده چندمنظوره دسترسی ندارید می توانید برای از بین بردن کف از صابون، رسوبات آب سخت و لکه های کپک استفاده شود.

برای اطمینان از سازگاری محصول با نوع کاشی ، می خواهید با دستورالعمل های محصول تمیز کننده مشورت کنید. و پس از تمیز کردن با این مواد، سطوح را خوب بشویید و برای درخشش مطلوب آن را خشک کنید.

هشدارها و ملاحظات

  • از استفاده از پشم فولاد، پودرهای تمیز کننده، یا ساینده های دیگر که باعث خراشیدن سطح کاشی می شوند، خودداری کنید.
  • از مواد پاک کننده بر پایه آمونیاک استفاده نکنید، زیرا این محصولات در صورت استفاده زیاد می توانند دوغاب شما را تغییر رنگ دهند.
  • همچنین، کاشی های لعاب دار را با تمیز کننده های پایه روغن تمیز نکنید.
  • سعی کنید درزها را هرچه سریعتر تمیز کنید تا دوغاب یا کاشی لک نشود.


گرچه کاشی و سرامیک بسیار بادوام در نظر گرفته می شود ، اما قابل تخریب نیست و ممکن است تحت فشار شدید ترک بخورد یا خط و خش بیفتد. بنابراین هنگام جابجایی اجسام سنگین بر روی کف کاشی خود احتیاط های لازم را داشته باشید.

  • اگر می خواهید یک وسیله بزرگ و سنگین مانند پیانو را جابجا کنید، از سایر افراد کمک بگیرید آن را حرکت دهید.
  • مبلمان و پایه های میز را با محافظ بپوشانید تا کف شما در برابر آسیب محافظت نشود.
  • بخاطر داشته باشید که اگر تعمیر در آینده لازم باشد ، ممکن است محصول جایگزین با رنگ و یا بافت کمی متفاوت از نصب اولیه باشد.
  • با این حال ، خبر خوب این است که ، با گذشت زمان و استفاده ، تعمیر با محصول اصلی ترکیب می شود. و این تفاوت رنگ کمتر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر و نگهداری ، مخصوص کفپوش کاشی و سرامیک ، به یاد داشته باشید که با توصیه های سازندگان مشورت کنید.

 

 

سایر اخبار و مقالات

با عضویت در خبرنامه ما آخرین اخبار و تخفیفات را در ایمیل خود دریافت کنید


تماس با ما

ایمیل: info[at]boomceramic.com

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از تقاطع شیرازی، پلاک 97

تلفن : 50 الی 88616246-21 98+

شبکه های اجتماعی

شرکت بوم سرامیک
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت رز سرام مانا میباشد.
[ طراحی وب سایت | امپریال برند ]